Kategorie archivů: Staršie

Maltézsky rád podporil hospicovú starostlivosť v Nitre

 

Nitra, marec 2016
Hospic dom pokoja a zmieru u Bernardetky a jeho zriadovateľ Diecézna Charita Nitra prijali od Suverénneho Vojenského a Špitálneho Rádu Sv. Jána z Jeruzaléma z Rodosu a Malty humanitárny dar.
Nitrianskemu Hospicu pribudol od dobrodincov chirurgický odsávací prístroj VEGA z maltézskeho Projektu FLAMATT . Z projektu čerpali humanitárnu pomoc vo forme zdravotníckeho vybavenia, prístrojov a pomôcok už viaceré zariadenia sociálnych a opatrovateľských služieb, hospice, nemocnice, charitatívne a cirkevné organizácie z celého Slovenska , z Vranova, Kežmarku, Nitry

Zdravotné poisťovne nehradia náklady za hospicovú starostlivosť v plnej výške a rozdiel musí doplácať pacient

Na snímke generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity Radovan Gumulák/Foto: TASR-Martin Turanovič

Bratislava 15. februára 2015 (TASR/HSP/Foto: TASR-Martin Turanovič)
 
Chorým ľuďom dnes spoločnosť venuje málo pozornosti a pochopenia. Najviac sa tento problém dotýka nevyliečiteľne chorých, ktorí sú odsunutí na okraj spoločnosti a aj na sklonku života musia čeliť viacerým problémom. Upozorňuje na to Slovenská katolícka charita (SKCH), ktorá poskytuje starostlivosť dlhodobo chorým, ale i nevyliečiteľne chorým na celom Slovensku.
„Už niekoľko rokov upozorňujeme na nespravodlivosť vo financovaní hospicovej starostlivosti, kde nevyliečiteľne chorí pacienti v terminálnom štádiu života musia doplácať za starostlivosť, ktorá by mala

Charitatívny Vianočný punč Maltézskeho rádu

Členovia centra Maltézskej pomoci Slovensko pôsobiaci v Nitre, pozývajú verejnosť na charitatívny vianočný Maltézsky punč, ktorí budú podávať vo svojom stánku vo Vianočnom mestečku na Svätoplukovom námestí v Nitre v dňoch 11.,12. a 13.decembra 2015, v čase od 09.00 do 21.00 hod. Výťažok z charitatívnej zbierky bude v plnej výške poukázaný na zabezpečenie charitatívnych činností, napr. Hospicu – domu pokoja a zmieru u Bernadetky v Nitre. Nad týmto zariadením drží Maltézska pomoc v Nitre patronát v duchu svojho poslania –

Obraz s letnou lúkou darovali deti hospicu

Žiaci do obrazu Zázraky sa dejú zakomponovali svoje momentálne nápady a pozitívnu energiu. Maľovali metlami aj zubnými kefkami.
Autor: Jana Černáková

NITRA. Vianočný dar – obraz pestrej letnej lúky – včera /19.12.2014/ odovzdali v hospici sv. Bernadetky v brezovom hájiku v Nitre. Je spoločným dielom dobrovoľníkov Základnej školy Nábrežie mládeže v Nitre. Vytvorilo ho zhruba 50 žiakov od prvákov až po deviatakov, maľovali aj predškoláci, budúci prváčikovia školy. Pracovali na ňom už od mája pod vedením Kataríny Borguľovej, špeciálnej pedagogičky školy.
Maľovali na

SKCH: Podporte pred zimou ľudí v núdzi darovaním potravín

Slovenská katolícka charita (SKCH)  v spolupráci so spoločnosťou Tesco a ďalšími partnermi pripravila už druhý ročník potravinovej zbierky. Slováci tak budú môcť od pondelka 10. novembra do soboty 15. novembra v 67 predajniach Tesco po celom Slovensku darovať potraviny, ktoré pomôžu ľuďom v núdzi.
Okrem SKCH sa do zbierky zapojila aj Potravinová banka Slovenska a Depaul Slovensko a zbierku podporí aj spoločnosť Unilever.
Dobrovoľníci a zamestnanci Slovenskej katolíckej charity budú potraviny a drogériu zbierať v 45 predajniach. Darované veci použijeme napríklad na

Hospicoví dobrovoľníci – Poľsko 2014

V dňoch 4.- 6. 9. 2014 navštívila skupina 10 dobrovoľníkov z Hospicu v Nitre Poľsko. Počas týchto dní zúčastnení zdolali výstup na Morské oko, Zavrat Svinica – Kasprowy Wierchy na Poľskej strane Vysokých Tatier, navštívili sme Krakow a Zakopane. Výlet obohatil účastníkov o príjemné, veselé i duchovné zážitky, načerpali sme mnoho síl do ďalšej spoločnej práce.

Ambulancia paliatívnej starostlivosti a liečby chronickej bolesti

Ambulancia je určená pre pacientov, ktorí potrebujú úľavu od chronickej bolesti akéhokoľvek pôvodu a liečbu symptómov pokročilého štádia ochorenia. Cieľom poskytovanej zdravotnej starostlivosti je starať sa o ťažko chorých pred prijatím do hospicu, alebo po návrate do domáceho prostredia, či o pacientov v terminálnom a predterminálnom štádiu, ktorí chcú a majú tú možnosť zostať vo svojom domove.Ambulancia spolupracuje aj s mobilným hospicom a lekármi iných špecializácií. Ambulancia sa nachádza v budove hospicu.
Na vyšetrenie je potrebné sa objednať v dňoch –

« Starší příspěvky