Vedecká konferencia v Bardejove

bardejov-1024x686V dňoch 11.-12.10.2012 sa tri naše zamestnankyne doktorka Kristína Kroftová, sociálna pracovníčka Margaréta Terlandayová a sanitárka Anna Kopčeková zúčastnili podujatia pod názvom VII. Medzinárodná vedecká konferencia ´QUO VADIS HOSPIC…´. Na konferenciu cestovali až na druhú stranu Slovenska, do mestečka Bardejov. Podieľali sa na nej prednáškou s názvom  „Je hospic potrebný?“, ktorú spoločne pripravili a predniesla ju doktorka Kroftová. Snažili sa ňou poukázať na dôležitosť a kladný prínos hospicu v dnešnej spoločnosti, kedy dlhé „nemocničné trápenia“ sú častokrát už zbytočné, namiesto toho, aby človek strávil posledné chvíle svojho života v príjemnejšom prostredí hospicu so svojimi najbližšími. Popri konferencii zamestnankyne navštívili aj iné hospice, a to Hospic Matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi a Hospic sv. Alžbety v Ľubici.